• destek@ceviririz.com
  • 0530 477 8090 - 0505 688 6090
21-08-2022 Nufus-kayit-ornegi

Yurt dışındaki resmî kurumlara yaptığınız başvurularda sizden nüfus kayıt örneğiniz istenirse başvuracağınız çözüm nüfus kayıt örneği tercümesi hizmeti almaktır. Yurtdışında bir ülkeye vize veya burs başvurusu yaptığınızda; o ülkede pasaport, ehliyet gibi belgeler almanız gerektiğinde; okumak için bir eğitim kurumuna veya çalışmak için bir şirkete başvurduğunuzda nüfus kayıt örneği tercümesi yaptırmanız gerekmektedir. Bunun yanında yurt dışında yaşayan bir aile büyüğünüz vefat ettiğinde de miras işlemlerinde nüfus kayıt örneği tercümesine ihtiyacınız olmaktadır.

Bir belge özellikle resmî kurumlardan istenmişse tercümesinin ardından noter onayının da gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Noter Onaylı Tercüme belgenin aslına uygun olduğunu noter onayı ile kanıtlayan ve belgeyi resmileştiren bir uygulamadır. Belgenin onaylanmasında yeminli tercüman tarafından tercümenin gerçekleştirildiği de kayıt altına alınmaktadır.

Nüfus Kayıt Örneği belgesi çevirisinde dikkat edilmesi gerekenler, aile fertlerinin ismi soyadı, cinsiyet, doğum tarihi ve yeri,kişinin hayatta olup olmadığı bilgileri, belgenin onaylandığı ve verildiği tarih ve belgenin geçerlilik süresidir.