• destek@ceviririz.com
  • 0530 477 8090 - 0505 688 6090
15-11-2022 Noter-tasdikli-belge-nedir-neden-gereklidir

Noter Tasdikli Belge Nedir?

Noter tasdikli belge, resmi makamlar için hazırlanan ve tercüme edilen belgeleri kapsar.  Belgeyi gönderdiğiniz kurumun resmi onay talep etmesi durumunda noterden onay almanız gerekebilir. Noter onayından sonra belgeler yasal olarak bağlayıcı hale gelir. Resmi geçerliliğe kavuşarak istenilen makama sunmanız için yeterliliğe sahip olur.  Çevrilmesini istediğiniz önemli bir belge mi var? İstediğiniz metni yeminli tercümanlarımız kısa sürede hazırlamaktadır. Hazırlanan yazı editör onayına sunulur. En son işlem ise noter onayı alınarak resmiyet kazanmasıdır. Belgenizin onay alması durumunda resmi makamlarca geçerliliği sağlanmış olur. Bir devlet kurumu tarafından belgenin onaylanması anlamına da gelir. Deneyimli çevirmenler dahi olsa hata yapabilir. Bu sebeple tamamlanan belgenizi öncelikle editör onayına sunarak hatasız hale getiriyoruz.

resim1.jpeg


Neden Gereklidir?

 Birçok ülkedeki kurum ve iş yerleri noter tasdikli belge isteyebilir. Örneğin okumak için ülke değiştirmek durumunda kalabilir ya da iş için farklı bir ülkeye göç edebilirsiniz. Bu durum karşısında çevirmenlik büromuza başvurunuz halinde uzman tercümanlarımız devreye girecektir. Noter tasdikli belge neden gerekli diye merak ediyorsanız, bu durumda önemli olan resmi makamların her belgeyi kabul etmemesi diyebiliriz. Devlet kurumundan alınan bir belge ile resmiyet kazanmayan bir belge arasında kalsanız hangisine güvenirdiniz? Elbette resmiyet kazanan belge her zaman güvenilirlik kazanacaktır.

resim2.jpeg


Nerede Kullanılır?

Tercümesi yaptırılan noter tasdikli belgelerin birçok kullanım alanları olabilir. Bu sebeple çeviri konuları geniş kapsamlıdır. Noter tasdikli belge nerede kullanılır diye merak ediyorsanız resmi alanları kapsadığının altını çizerek belirtelim;

·  Pasaport
·  Sürücü belgesi
·  Vize evrağı
·  Doğum belgesi
·  Adli sicil kaydı
·  Muvafakatname çevirisi
·  Taahhütname çevirisi
·  Vekaletname
·  İmza Sirküsü
·  Şirket kurulum çevirisi
·  Ticaret Sicil Gazetesi
·  Ölüm belgesi
·  Mahkeme kararı vb.

Belirtilen belgeler yurtdışında veya ülke içerisinde resmi kurumlar için çevrilmesi gereken belgelerdir. İhtiyacınız olan resmi belgelerin çevirisini yapan Vera Tercüme Bürosu İştirak Platformu olarak kaliteli hizmet anlayışıyla çalışmaktayız. İstediğiniz her dilde çeviri yaparak en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.